• Klasy 5a i 5b w Bajce Pana Kleksa

• 26 września 2023 roku klasa 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa. Był to czas pełen niesamowitych doświadczeń, zabawy, a także nauki w całkowicie odmiennej formie. Cieszymy się, że mogliśmy dać szansę uczniom na zdobywanie wiedzy w taki niestandardowy sposób!

• Klasa 2a na warsztatach

• Dzieci z klasy 2a uczestniczyła w warsztatach muzyczno ruchowych prowadzonych przez pana Dawida Gacka  w ramach projektu Biblioteka?Kulturalnie !  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach - Dziiedzicach. Wspaniała zabawa!

VID-20230921-WA0004.mp4

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• Po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Narodowe Czytanie i zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie z lekturą, którą we wrześniu czytano nie tylko w Polsce, ale i w wielu zakątkach świata. Była nią powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. By każdy miał możliwość przenieść się w świat stworzony przez autorkę i poznać rodziny Korczyńskich i Bohatyrowiczów, fragment książki zaprezentowany został przez kilkoro uczniów klasy 6b i 8a przez szkolny radiowęzeł. Cenną pomocą dostarczającą ważnych i ciekawych informacji była gazetka przygotowana z tej okazji. Organizatorkami szkolnej akcji Narodowe Czytanie były nauczycielki języka polskiego oraz pani bibliotekarka.

• ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation.

Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego, psychicznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze – wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas realizacji projektu dzieci uczęszczające do naszej szkoły/placówki szkolnej będą miały możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Michała Zawadkę.

Michał Zawadka – ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Założyciel Mind&Dream, wydawnictwa ukierunkowanego na rozwój mentalny, osobisty i społeczny dzieci i młodzieży. Pisarz, autor dziesięciu bestsellerowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedanych do tej pory w blisko dwustu pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W Programie młodzież zwiększy świadomość samego siebie i świata w którym żyją, nauczą się okazywać wzajemną akceptację, szacunek i tolerancję.

Co więcej, Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się 12 września i potrwa 3 miesiące, a uczniowie wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

Szczegółowe informacje o programie Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację znajdują się na stronie https://swiadomoscprocentuje.pl/

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://swiadomoscprocentuje.pl/iii-edycja/harmonogram-spotkan/.

• Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• " Wrzesień co roku jest wyjątkowy,

to pora różnych wyzwań nowych.

Bo już wakacje się zakończyły,

chociaż niezwykle udane były."

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Życzymy, by osiąganie zamierzonych celów dawało wiele radości i satysfakcji.

Klasie 5a i 5b dziękujemy za przygotowanie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dla klas II-VIII.